ZalogujUzytkownikHaslo
Zaloguj mnie automatycznie przy każdej wizycie    
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Forum Rolnicze Strona Główna » Produkcja rolna » Pasze » Jaka technologia produkcji sianokiszonki jest najlepsza?

Jaka technologia produkcji sianokiszonki jest najlepsza?
Autor Wiadomość
karlos323a 

Wysłany: 2007-09-16, 20:55   

no właśnie tylko co z jakością

andrzej2110 

Wysłany: 2007-09-18, 21:23   

podobno kiszonka taka sama.

mass87 

Wysłany: 2007-09-19, 19:31   

u mnie tez tak robia nie ma roznicy.tylko ciekawe jak to przezimuje ?? bo jednak jest słabsza niz normalna .

buchaj 

Wysłany: 2007-09-19, 19:54   

Jak znam życie to może nie byc różnicy pomiędzy folią do sianokiszonki a folią do palet jesli chodzi o jakośc kiszonki. Jedynie cena jest inna. Ale cóż począć, wszystko co jest prodokuowane dla rolnictwa charajteryzuje się wyższą ceną :evil:

emil 

Wysłany: 2007-11-23, 16:03   

Ja kiedyś w sezonie widziałem na ALLEGRO gośc miał do sprzedania takie worki. Koszt 7,5 za szt. pasowały na bele 120x120.

Ale moim zdaniem i jak widziałem u mnie w okolicy gośc robił to wyciagał odkurzaczem powietrze z worka a nastepnie zaklejał.

emil 

Wysłany: 2007-11-23, 20:27   

http://archi.inos.int.pl/db/item269131519_1.html

tutaj właśnie gość sprzedaje te worki do sianokiszonki
Ostatnio zmieniony przez karlos323a 2007-11-23, 23:25, w całości zmieniany 1 raz  

misiek 087 

Wysłany: 2007-11-24, 21:39   

ja to uważam ze te worki to jedna wielka lipa czy taki worek przylega do kiszinki czy nie odstaje? prawdziwa folia do sianokiszonki to sie wulkanizuje posiada filtr UV a ze jest droższ od tych śmiesznych worków to nic dziwnego za jakość trzeba płacić a przy produkcji kiszonki nie warto oszczędzać bo to sie potem okaż jaka to prawdziwa ta oszczędność. Sianokiszonka w belach owijanych folią jest najlepsza i najporęczniejsza !!! jeśli potrzebujesz np skarmiać sianokiszonkę np przez dwa miesiące bo np. jest susz to weżmiesz sobie tyle balotów do skarmiania ile ci potrzeba a reszta pozostaje nie tknięta w przeciwieństwie do sianokiszonki w pryzmie gdzie po odkryciu musisz już brać kiszonkę codziennie bo nastąpi psucie > nie możesz przerwać wybieranie bo popsuje ci sie ogromna ilość paszy!!! a przecież nie o to chodzi !! DLATEGO SIANOKISZONKA W BELACH GÓRĄ I TO OWIJANA FOLIĄ DO SIANOKISZONKI A NIE W WORKACH> W WORKACH TO NAWOZY I ZBOŻE A NIE OBJĘTOŚCIÓWKA !!! :-) :-) :-)

mass87 

Wysłany: 2007-11-24, 23:31   

a widze ze misiek sie jednak przekonales do bel :) Jest to najlepsza metoda ale i najdroższa .

andrzej2110 

Wysłany: 2007-11-25, 11:51   

bele można owinąć paletówką :D

mass87 

Wysłany: 2007-11-25, 15:18   

Juz bylo o tym mowione . Takimi postami robi sie smietnik

misiek 087 

Wysłany: 2007-11-25, 21:23   

ej ty mass wiesz ty co tylko jak składujesz te bele to stawiaj je na czole bo tam folia najwięcej razy zachodzi warstwą na warstwe a jak położysz na tej owalnej części to ci sie rozwulkanizuje rozklei a wtedy :-) wiesz nie do żłobu tylko na płyte :-)

mass87 

Wysłany: 2007-11-25, 23:27   

a jak je klade co misiek ?? oczu nie masz ?? :lol: :lol:

misiek 087 

Wysłany: 2007-11-26, 09:00   

oj widziałem :-) widziałem :-) kiedyś jedna leżała nie tak jak potrzeba :-) nie byłem wtedy pijany :-)

technik79 

Wysłany: 2009-05-29, 00:04   

witam odnośnie worków sprawa jest prosta zapraszam na moją stronę www.rol-pak.pl tam dowiecie się trochę na ten temat polecam spróbujecie raz a potem będziecie sprzedawać owijarki a im szybciej to zrobicie tym lepiej. Pieniądze do zaoszczędzenia są ogromne pozdrawiam Karol Ps jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania to proszę o kontakt tel 792821010 pozdrawiam

NickyVdog

Wysłany: 2016-01-10, 15:00   Jaka technologia produkcji sianokiszonki jest najle

Czy ja wiem , jaka muza jest teraz popularna ? - To zalezy od gustu , bo nie kazdy musi lubic TECHNO lub HIP HOP .

Odpowiedz do tematu